m a s k e m e d y a
LinkedIn Nedir? Ne İşe Yarar?

LinkedIn Nedir? Ne İşe Yarar?

Bir çok sosyal mecranın etrafınızı sardığı günümüzde hangi mecrayı seçmeniz gerektiğine karar verebilmeniz için sosyal mecraları iyi tanımanız gerekir.

Gelin beraber sosyal medya mecraları arasında en karizmatik olan LinkedIn'i inceleyelim.

2003 yılında iş hayatındaki profesyonelleri veya iş hayatına atılmak isteyenleri bir araya toplamak amacıyla tasarlanmış bir sosyal ağ olan LinkedIn, giderek etkisini artırarak kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor.

2016 yılında Microsoft tarafından 26 milyar dolar'a satın alınan Linked'ın o dönemden sonra da hızla ilerliyor. İş aramakta olan kişilerin ve işverenlerin bir arada olduğu bir platform olan LinkedIn, çoğunlukla bu konular için kullanılıyor. Sınıf farkı gözetmeksizin her kesimden, her yaştan, her sektörden insanların birbiri ile bağlantı kurmasını sağlıyor.

LinkedIn'in en cazip özelliklerinden biri de, iş arayan kişi ile çok tanınmış bir kişi veya şirket sahibi arasında bağlantı kurabilmesi. Bu özelliği ile de diğer sosyal medya mecralarından ayrılıyor.

LinkedIn, eğlence amaçlı değil de iş bulmak, iş vermek veya işinizle ilgili önemli gelişmeleri takip etmek için tercih edilen bir sosyal mecra. Diğer sosyal medya mecralardan LinkedIn'ı ayıran bir çok özellik mevcut. Kullanım amacından başlayıp, profil yapısı, hedef kitle, kullanıcı kitlesi, kullanım amacı, iş ilanları için özel alanlar ve daha bir çok özellik sadece LinkedIn'e özel.

Yani kısaca LinkedIn; online network sağlayabilecek faydalı ve profesyonel bir sosyal mecra olarak karşımıza çıkıyor. Eğer siz de markanızın LinkedIn'de bulunmasını istiyor ama nasıl ilerleyeceğinizi bilmiyorsanız, İstanbul ve İzmir'deki sosyal medya ajanslarımızdan danışmanlık alabilirsiniz.