m a s k e m e d y a
YouTube Videolarında 'Beğenmeme' Sayısını Artık Göremeyeceksiniz!

YouTube Videolarında 'Beğenmeme' Sayısını Artık Göremeyeceksiniz!

Yıllardır Youtube, kullanıcılarına 'beğen' ya da 'beğenme' butonlarını kullandırarak platformdaki videoları değerlendirmelerine izin verdi ancak artık kurallar değişiyor. Google'ın içinde olduğu dijital içerik ağı, yakında bu derecelendirmeye sınırlama getirecek.

YouTube neden 'beğenmeme' sayısını gizleyecek?

'Beğenmeme' butonu bireysel YouTube kullanıcıları için kimi zaman zorbalık olarak kullanılabiliyor. Bunun önüne geçmek isteyen platform, 'beğenmeme' sayısını gizleyen yeni bir tasarımı test etmeye başladığını duyurdu.

Kanal sahiplerinin refahına odaklandıklarını dile getiren YouTube, 'dislike' butonu ile ilgili değişiklikleri şöyle açıkladı:

'Genel beğenmeme sayısını göstermeyen birkaç yeni tasarım test aşamasında. Önümüzdeki haftalarda bu tasarımlardan birini görebilirsiniz. İçerik üreticileri, Youtube Studio üzerinden tam beğeni ve beğenmeme sayılarını yine de görüntüleyebilecekler.'

YouTube'un paylaştığı Twitter gönderisine göre, YouTube Studio kontrol paneli üzerinden kanal sahipleri izleyicilerden gelen geri bildirimleri kontrol edebilecek. Platform bunu algoritmanın daha iyi çalışması ve nefret kampanyalarını önlemek için gerçekleştirecek.

Bakalım YouTube'un yapmış olduğu bu yenilik kullanıcılar tarafından nasıl karşılanılacak?