m a s k e m e d y a
Yeni Sosyal Medya Uygulaması Yaay Nedir?

Yeni Sosyal Medya Uygulaması Yaay Nedir?

Milyonlarca insanın bir ya da birden fazla sosyal medya hesabı kullandığı günümüzde yeni sosyal medya platformlarının gelmesi beklenen bir durum aslında çünkü ortada büyük bir pazar var :)

Farklı farklı girişimciler farklı farklı sosyal medya projeleri ile karşımıza çıkıyor. Bunların bazıları ilk andan itibaren çok sevilip tabiri caizse fenomen oluyor, bazıları ise maalesef birçok farklı sebebten dolayı tutunamayıp kayboluyor.

Ülkemizde de dünyanın birçok yerinde olduğu gibi sosyal medya girişimcileri var. İşte bunlardan biri olan yerli sosyal medya uygulaması Yaay!

Peki Yaay neler sunuyor? Yaay'ın diğer sosyal medya platformlarından farkı ne?

Gelin beraber inceleyelim.

Yaay uygulamasını genel olarak incelendiğinde birçok sosyal medya platformunun birleşmiş hali gibi görünüyor. Bazı açılardan Twitter'a benzetebiliriz çünkü bu uygulamada da Twitter'daki gibi retweet yapılabiliyor. Diğer bir dikkat çekici özellik ise mikroblog kısmı. Ek olarak beğenme kısmı ise daha çok Facebook gibi. Bunlarla sınırlı değil. Yaay'ın belkide en dikkat çeken kısımlarından biri 'beğenmeme' butonu. Kullanıcıların Facebook, Instagram, Twitter gibi uygulamalarda uzun zamandır istedikleri bir butondu bu. Yaay uygulamasında isterse kullanıcı gönderiyi beğenmeye biliyor :)

Yapılan açıklamaya göre Yaay, özellikle gençlerin kullanım alışkanlıkları düşünülerek kurgulanmış. Öncelikli çıkış noktası farklı ve gençlerin dikkatini çekecek dinamik ve yenilikçi bir platform oluşturmak olduğunu açıklayan Emre Meriç, sözlerine şöyle devam etti. 'Dünyada mesaj, görsel ya da video odaklı çeşitli platformlar yer alıyor. Yaay'ı bu oluşumlardan ayıran en büyük özelliği, kategorilere ayrılmış yapısı ve içerik paylaşımına göre kullanıcılara 'rozet' uygulaması olacak' dedi.

Yaay sosyal medya uygulaması kullanıcıların beğenisine sunuldu. Uygulama Google Play Store'da yer alıyor.

Bakalım ilerleyen günlerde kullanıcıların Yaay ile ilgili geri bildirimleri nasıl olacak... :)