m a s k e m e d y a
TikTok Yeni Reklam Politikası İçin Geri Sayıma Başladı

TikTok Yeni Reklam Politikası İçin Geri Sayıma Başladı

Sosyal medya platformlarında gün geçmiyor ki bir yenilik olmasın. Popüper sosyal medya platformu TikTok, kişiselleştirilmiş reklamları zorunlu hale getirecek bir politikayı devreye sokmaya hazırlanıyor.

Peki bu uygulama ile ne değişecek?

Tiktok kullanıcıları bu uygulama ile istese de istemese de ilgilendikleri içerik türlerine göre uygulamada reklam almaya başlayacak.

15 Nisan itibariyle TikTok, reklamları kullanıcıların izledikleri içeriklere göre belirleyebilecek. Uygulamanın açılış sayfasında gözüken mesajda kullanıcılara, "Ayarlarınız değişecek ve göreceğiniz reklamlar TikTok'ta yaptıklarınıza bağlı olmaya başlayabilir" uyarısını iletildi.

Firma sözcüsünün açıklamasına göre TikTok, kullanıcılarının gizliliğine saygı göstermeye kararlı bir duruş sergilemeye devam edecek. Kullanıcılar, TikTok'un reklamları diğer uygulamalardan ya da web sitelerinden alınan verilere göre kişiselleştirilip kişiselleştirmedigini kontrol etme imkanına sahip olacak.

TikTok'un reklam politikasındaki bu değişiğin sebebinin büyük olasılıkla Apple'ın yakında yapacağı İOS lansmanıyla ilgili olduğu düşünülüyor çünkü izin istemeyen tüm uygulamalar askıya alınma ya da App Store'dan kaldırılma riski taşıyor.