m a s k e m e d y a
Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

En çok merak edilen konulardan biri belki de bu. Sosyal medya yönetimi nasıl yapılır?

Sosyal medya markalar için çok önemli bir mecra. Bir çok markada bunu kabul etmiş durumda. Hal böyle ikende tabiki konu önem kazanıyor. Bu işi doğru yapan sosyal medya ajansları gerçekten markalarını ileriye taşıyor. Konuya tam hakim olmayan sosyal medya ajansları ise maalesef markalara sadece zaman kaybı yaratıyor. 

Peki, bu durumda ne yapılmalı?

Doğru sosyal medya yönetimi için bir çok konu ele alınmalı.

1. Hedef Kitle Belirleme: Başlanması gereken en önemli madde kesinlikle bu. Ulaşmak istediğiniz kitleyi bilmeden sosyal medyada yer almayın. İyi analiz edin, doğru kitleye hitap edeceğinizden emin olmadan sakın başlamayın! Bu aşamada bir yanlış yaparsanız, sonraki tüm adımlarınız da hatalı olacaktır. Çünkü HEDEF KİTLE HERŞEYDİR!

2. Rakip Analizi: Hedef kitlenize hitap eden her sektörü iyi incelemekte ve takipte tutmakta fayda var. Rakiplerinizi ne kadar iyi inceler ve onlar hakkında ne kadar bilgiye sahip olursanız, oyunu kazanma şansınız o kadar yüksek olur. RAKİP ANALİZİ CAN SUYUDUR!

3. İçerik Yönetimi: İçerik sosyal medyanın can damarıdır. Yıllar sonra bile sosyal medyada en etkin şey yaratılan içerikler olacaktır. Hedef kitlenizin ilgisini çeken içerikler bularak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. İÇERİK YÖNETİMİ HER ZAMAN KRAL KALACAK!

4. Reklam Yönetimi: Sosyal medyada rekabet o kadar çok ki reklam olmadan olmaz tabiki. Çalıştığınız sosyal medya ajansının reklam parametrelerine iyi hakim olduğundan emin olun. Eğer sosyal medyada markanızın büyümesini istiyor ve paranızın karşılığını almak istiyorsanız reklamdan asla vazgeçmeyin! Unutmayın, REKLAM MARKANIZIN NEFESİDİR. Reklamı keserseniz, markanız nefessiz kalır.

5.Diyalog Yönetimi: Sayfaya gelen sorulara ne kadar hızlı dönüş yaparsanız, müşterilerinizin güvenini o kadar çabuk kazanırsınız. Mak. 10 dk içerisinde dönüş yapmaya gayret edin ve mümkün derece kibar olmayı unutmayın. DİYALOG HERŞEYDİR :) 

Eğer markanız var ve sosyal medya yönetimi konusunda destek almak istiyorsanız, gelin tanışalım. Sizi İstanbul veya İzmir Sosyal Medya Ajansımızda ağırlamaktan mutluluk duyarız.