m a s k e m e d y a
Özel Mesajla Alışveriş Devri Instagram'da Başlıyor!

Özel Mesajla Alışveriş Devri Instagram'da Başlıyor!

Instagram alışverişi kolaylaştırmak için yeni yollar denemeye devam ediyor. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Instagram'ın özel mesajla alışveriş yapmaya imkan tanıyan yeni ödeme özelliğini, yine Instagram üzerinde paylaştığı bir görselle duyurdu.

Bu özellik sayesinde ABD'de yaşayan butiklerden ürün almak kolaylaşacak. Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcıları ödemelerini özel mesajlar üzerinden Meta Pay ile yapabilecekler.

Instagram'da özel mesajla alışveriş nasıl yapılacak?

Bir ürün satın almak isteyen Instagram kullanıcıları, ürün satışı gerçekleştiren hesaba özel mesaj ile ulaşarak sipariş verebilecek, siparişlerinin durumunu takip edebilecek ve konu ile ilgili sorular sorabilecekler.

Bu özelliğin platforma entegrasyonu öncesi, özel mesaj sadece satılan ürün ve satış süreci hakkında soru sormak için kullanılıyordu. Instagram, bu özellik ile tüm süreci aynı sohbet ekranına sığdırmış olacak. Paylaşılan ekran görüntülerine göre, bir Instagram kullanıcısı bir ürün satın almaya kararı verdiğinde, satıcı ödeme talebinde bulunabilecek. Ödeme talebinin alıcı tarafından kabul edilmesi halinde satış süreci gerçekleşecek.