m a s k e m e d y a
Markanızın Sosyal Medyada Neyi Eksik?

Markanızın Sosyal Medyada Neyi Eksik?

Aslında bir çok markanın bize geldiğinde sorduğu bir soruyu biz de sizlere soralım istedik. Rakipleriniz sosyal medyada başarılı projelere imza atarken, takipçi sayılarını ve beğeni oranlarını her geçen gün artırırken, sizin sosyal medya sayfanızda neden böyle etkileşimler olmuyor? 

İşte belki de en kritik sorulardan biri; Siz nerede yanlış yapıyorsunuz? Gelin birlikte bulalım yanlışları...

Maske medya olarak bize gelen her marka'ya sorduğumuz ilk soru; Rakip Analizi Yapıyor Musunuz?

Markaların yaptığı en büyük yanlışlardan biri ya rakip analizi hiç yapmamak ya da rakip analizini iyice yapmadan adımlar atmak. Rakiplerinizin adımlarını, stratejilerini, duruşlarını bilmeden nasıl kendi markanıza başarılı bir strateji yaratacaksınız? Çok sevdiğimiz bir sözü unutmamanızı isteriz. Dostunu yakın tut, düşmanını daha yakın!

İkinci soru. Marka Stratejiniz Var Mı?

Analiz ve veri markanızın can suyu. Analiz ile elde ettiğiniz verileri değerlendirme ve bir stratejiye bağlayabiliyorsanız bir adım atmışsınız demektir. Yoksa maalesef hala küreksiz bir sandaldasınız.

Üçüncü soru. Paylaşımlarınız Kaliteli ve Dikkat Çekiçi Mi?

Rakiplerinizin önüne geçebilmeniz için özgün, farklı, yaratıcı ve dikkat çekiçi içerikler kullanmıyorsanız, 'neden sayfam ilerlemiyor?' demeyin. Gün farklılaşma günü. Tasarım ve içerik sosyal medya sayfanızın oksijenidir.

Ve son soru. Çalıştığınız Ajansla Ruh Uyumunuz Var Mı?

Her markanın farklı bir ruhu var. Tabiki her ajansında öyle. Bu yüzden biz önce markalarda tanışırız, sohbet ederiz. Eğer ruhlarımız uyum içerisindeyse çalışma kriterlerimizi konuşmaya başlarız. Bunu iki çocuğun arkadaşlığı gibi düşünün. Marka ve Ajans arkadaşlığı. Arkadaşlığımızın uzun sürmesi için güven temeline oturtulmuş, aynı şeylerden zevk alan, aynı beğenilere sahip, aynı şeylere gülüp ağlayan karakterler olmalıyız ki birlikte güzel anılar biriktirebilelim. Değil mi?

Durum böyleyken siz de rakipleriniz ilerlerken geride kaldığınızı düşünüyor ve bir ruh partneri arıyorsanız, İstanbul ya da İzmir sosyal medya ajansımıza gelin, tanışalım. Kim bilir belki yıllardır aradığınız oyun arkadaşınız bizizdir :)