m a s k e m e d y a
LinkedIn'den Geri Adım!

LinkedIn'den Geri Adım!

LinkedIn Kidemli Ürün Müdürü tarafından yapılan açıklamada, Hikayeler özelliğinin istenen hedefe ulaşmadığı belirtildi.

Sosyal medya platformlarının 'Hikayeler' adı altında sunduğu 24 saat süreli videolar geçtiğimiz Ekim ayında LinkedIn uygulamasına da gelmişti. Şirkerin amacı, yaptığı işle alakalı bir bilgiyi sürekli profilinde tutmak istemeyen ama paylaşmaktan da kaçınmayan kullanıcıların işini kolaylaştırmaktı ama pek planlandığı gibi olmadı.

LinkedIn hikayeleri, diğer sosyal medya platformlarda olduğu kadar benimsenmedi. Bunun farkında olan şirket, LinkedIn hikaye özelliğini kaldırma kararı aldığını duyuruken bir de tarih verdi.

LinledIn Kıdemli Ürün Müdürü Liz Li, Hikayeler özelliğini kaldırma kararına gerekçe olarak LinkedIn kullanıcılarının alışkanlıklarını gösterdi. Buna ek olarak platformdaki araçların yetersizliğine de değinen Liz Li'ye göre, videoları çıkartmalar vb. ek işlevlerle destekleyerek ilgi çekici hale getirmek mümkün. Ancak kullanıcılar bunları yeterli bulmuyorlar ve daha yaratıcı videolar üretmek istiyorlar diye belirtti.

Liz Li, LinkedIn Hikayeler deneyimini Eylül ayının sonuna kadar kaldıracaklarını söyledi. Bunun yerini, daha sohbet odaklı olacak şekilde tasarlanan yeni video paylaşma özelliğinin alacağı bilgisini de paylaştı.

Yeni özellik hakkında detay bilgi verilmedi. Bakalım Linkedın'de nasıl bir yeni özellik ile karşılaşacağız...