m a s k e m e d y a
LinkedIn'in Çok Bilinmeyen 5 Faydalı Özelliği

LinkedIn'in Çok Bilinmeyen 5 Faydalı Özelliği

200 ülke ve yaklaşık 680 milyon üyeye sahip dünyanın en büyük profesyonel ağı LinkedIn, içerisinde kendine özgü özellikleri olan bir mecra. Hem bireysel kullanıcılarına hem de üyesi olan şirketlere getirdiği yeni özelliklerle fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Peki siz LinkedIn'in çok bilinmeyen 5 faydalı özelliğini biliyor musunuz? Hadi beraber bakalım :)

1) Bağlantıları Dışa Aktar

Bu özellik, işletmelerin ürünlerini pazarlamak ve üye bilgilerini diğer şirketlere kazanç amacıyla satmasını önlemek adına kaldırılsada, tekrar geri geldi. Bizim sevdiğimiz bir özellik olan bağlantılarını dışa aktar sayesinde LinkedIn bağlantılarınızı bir e-tablo olarak indirebilir, diğer kişi yönetimi sistemlerine kolayca aktarabilir ve kişilerin ad/soyad, çalıştıkları şirket ve e-posta adreslerini içeren detaylı bir liste elde edebilirisniz.

2) Profilleri Görüntülerken Kimlik Gizleme

Birçoğumuzun bildiği gibi LinkedIn profilinizdeki "Profilimi Kim Görüntüledi" sekmesine tıkladığınızda profilinizi ziyeret eden kullanıcılara dair bazı detayları görebiliyorsunuz. Ancak ilgili bir LinkedIn ayarı sayesinde anonim olarak kişilerin profillerini görüntüleme şansınız olduğunu biliyor muydunuz?

3) Arama Kaydetme

Eğer LinkedIn'in gelişmiş arama özelliklerini iş ya da kişi aramak için kullanıyorsanız, bu aramaları kaydetmek size zaman kazandırabilir. Bu özellik kullanıcılara 10 iş araması ve 3 kişi araması keydetmesine olanak tanıyor. Buna ek olarak LinkedIn, kaydettiğiniz iş aramaları için haftalık ya da aylık bildirim almanıza da imkan sağlıyor.

4) Profile Medya Dosyası Ekleme

Bu özellik sayesinde LinkedIn profilinize video, doküman, fotoğraf ve sunum gibi çeşitli medya dosyaları ekleme imkanınızın olduğunu biliyor muydunuz? Bu güzel bir fırsat :) Bu sayede sizi merak edenlere yeteneklerinize ve çalışmalarınıza dair ilgi çekici detaylar sunabilirsiniz.

5) Bağlantı Kurmadan Mesaj Gönderme

Hepimizin bildiği gibi LinkedIn'de bağlantınız olmayan birine ücretsiz mesaj gönderemiyorsunuz ama size bunun farklı bir yolu olduğunu söylesek ;)

Bağlantı talebinizi henüz kabul etmemiş bir üyeye mesaj göndermek için onun üye olduğu bir gruba katılın. Sonrasında mesajınızı gönderin. LinkedIn grup üyelerinin birbirlerine ücretsiz mesaj göndermesine olanak sağlıyor. Bu bilgiyi muhakkak kullanın.

Umarız bu blog yazımız faydalı olmuştur.