m a s k e m e d y a
Artık İzmir'in Fontu Var

Artık İzmir'in Fontu Var

Markalaşmanın ne kadar önemli ve değerli olduğuna daha önceki blog yazılarımızda değinmiştik. Eğer herhangi bir konuda marka olmak veya markalaşmak istiyorsanız öncelikle adımlarınızı yavaş, sağlam ve geniş vizyonla atmanız gerekiyor. İnsanların aklına markalaşma denildiğinde çoğunlukla iş yerlerinin isimleri geliyor. Oysa markalaşmak çok geniş bir kavram ve aslında herşeyi kapsıyor.

Nasıl mı? İşte size en iyi örneklerden biri; markalaşma yolunda emin adımlarla ilerleyen İZMİR

Güzel İzmir'imizin artık bir fontu var.

İzmir Vakfı, İzmir'in yurtiçi ve yurtdışı tanıtımlarında kullanılmak üzere hazırladığı İzmir Fontu'nu tanıttı. Şehrin markalaşma çalışmaları kapsamında hazırlanan ve farklı mecralarda kullanılabilecek şekilde, şehrin görsel tasarımına özgün ve uzun vadeli çözümler bulmak amacıyla tasarlanan fontun tasarım süreci Ahmet Altun tarafından gerçekleştirildi.

İzmir fontu, İzmir'in bilinen en eski yerleşimi olan 8 bin 500 yıllık Yeşilova Höyüğü'nde gerçekleştirilen bir etkinlikle kamuoyuna duyuruldu. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in markalaşmasına önemli katkı sağlayacağını ve tüm kamu ve özel kurumlar, sivil toplum kuruluşları & odalar ile kentlileri İzmir Fontu'nu kullanmaya davet etti. Ayrıca İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 'İzmir Vakfı görsel tasarım ekibine ve hiçbir karşılık beklemeden İzmir'i dünyaya tanıtmamıza büyük katkı sağlayan değerli tipograf Ahmet Altun'a ve emeği geçen herkese en içten şükranlarımı sunuyorum.' dedi.