m a s k e m e d y a
Instagram'da Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

Instagram'da Takipçi Sayısı Nasıl Artırılır?

Tüm dünyanın belkide ortak sorunu instgaram'da organik takipçi artırma. Öncelikle belirtmemiz gerekir ki organik takipçi artırma günümüzde oldukça zor ama imkansız değil :)

Şimdi size 'organik takipçi artırma konusunda şanslı olan sayfalar var' desek şaşırır mısınız? Sanırım bazılarınız şaşırdı. Bazı sayfalar bu konuda nasıl şanslı olabilir ki? İsterseniz önce bu konuya açıklık getirelim.

Birinci ve yıldızlı madde: Aslında hep değindiğimiz bir konu olan sayfanızın organik takipçi konusu. Eğer sayfa takipçileriniz organik ise takipçi artırmanızın daha kolay olacağını yüksek sesle söylemek isteriz. Konuyu dağıtmamak için bunun neden ve niçinine sonraki yazımızda değineceğiz. :) ama ilk madde organik takipçiye sahip bi sayfanızın olması.

İkinci madde: Sayfanızın sektörüne özgün içerikler üretmeniz. Günümüzde özgün içeriğin ne kadar değerli olduğunu tekrar anlatmamıza gerek yok sanırız.

Üçüncü madde: Markanıza odaklanın! Marka olmak her zaman çok değerli bir kavram olmuştur ama özellikle instagram'da markanıza odaklanmadan hazırlanacak içerikler ne size ne markanıza bir dönüş sağlamayacağı gibi marka imajınıza da zarar verici olacaktır.

Dördüncü madde: Hazırlanacak içeriklerin özgünlüğü kadar algoritmaya uygunluğu da önemli, unutmayın! Instgaram algoritması biliyorsunuz ki hepimizin savaştığı konulardan biri. Bu nedenle instagram algoritma değişiklerini iyi takip edin ve takipçi kitlenizin ilgisini kazanın.

Beşinci madde: Sektörünüzle ilgili size doğru veri akışı sağlayacak bir influencer ile çalışın. Eğer hedef kitlenizin ilgisini çekecek bir influencer ile çalışırsanız ne demek istediğimizi anlayacaksınız :)

Altıncı madde: Bu kadar algoritmadan bahsetmişken sponsorlu reklamdan bahsetmeden olmaz. Instagram sayfanıza organik takipçi kazandırmak için yapmanız gerekenlerden biri de sponsorlu reklam vermek. İşte burada reklamın başarılı olup olmaması sayfa takipçisinin organik olup olmadığı ile direk ilişkili. Bu konuyla ilgili detayları başka sefere bırakalım.

Yedinci madde: Bütün bu maddeleri tamamlayacak son madde ise markalaşmaya önem vermeniz. Marka olan bir sayfasının takipçi kazanma hızı ile hiç tanınmamış bir sayfanın takipçi kazanma hızı aynı olabilir mi? Bu nedenle ileriye yönelik markanız için yapacağınız en değerli şey markalaşmaya önem vermeniz olacak.

Umarız sizler için faydası olabilecek ipuçları olmuştur. Eğer markanız için bizlerle tanışmak isterseniz, İstanbul ya da İzmir'deki sosyal medya ajnasımıza bekleriz.