m a s k e m e d y a
Instagram'da Takipçi Gizleme Dönemine Merhaba!

Instagram'da Takipçi Gizleme Dönemine Merhaba!

Insagram gizlilik odaklı yeni özelliklerini geliştirmeye hız kesmeden devam ediyor. Bu habere bazılarınız sevinecek bazılarınız ise üzülecek biliyoruz ama sanırız sevinen daha fazla olacak.

Doğrulanmış instagram işletme hesapları artık takipçi sayısını gizleyebilecek. Meta'ya bağlı Instagram, doğrulanmış hesapların gizliliğini artıracak bir yenilik üzerine çalışıyor. Mobil uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi'nin paylaşımına göre, kullanıcılar takipçi sayısının başkaları tarafından görünmesini engelleyebilecek. Ancak bu özellikten sosyal medya platformunu kullanan herkes faydalanamayacak.

Sosyal medya uygulamalarındaki yenilikleri kullanılma sunulmadan önce açığa çıkaran Alessandro Paluzzi, yeni özelliğin ekran görüntüsünü paylaştı. Twitter'dan yayınladığı gönderide 'Instagram görüntülenebilecek takipçi sayısını kısıtlama özelliği üzerine çalışıyor' cümlelerini aktardı.

Peki takipçi sayısını kısıtlama işlevi nasıl çalışacak?

Yeni özellik sayesinde mavi tiki olan bir kullanıcı dilerse takipçilerini sadece kendisine özel kılacak. Bunu yaptığında Instagram, ilgili hesabın 'Takipçiler' sekmesini gizli hale getirecek. Hesabın kendisi dışında başka biri takipçileri görüntülemeye çalıştığında, 'Takipçileri yalnızca.... kullanıcısı görüntüleyebilir' uyarısı çıkacak.

Ancak bu özelliği ne yazık ki herkes kullanamayacak. Alessandro Paluzzi'nin paylaştığı bilgiye göre Instagram, sadece 4000+ takipçiye sahip doğrulanmış işletme hesaplarının takipçilerini kısıltamasına izin verecek. Eğer takipçi sayınız 4000'den düşükse, mavi tikiniz yoksa ve işletme hesabı kullanmıyorsanız 'Takipçiler' bölümü eskisi gibi herkese açık olacak.

Bu özellik şu anda geliştirme aşamasında. Bu da, gelecekte değişiklik yapılabileceği ve bütün Instagram kullanıcılarının erişimine açılabileceği anlamına geliyor. Bakalım bu süreç nasıl ilerleyecek...