m a s k e m e d y a
Instagramda İşletme Hesabı Açma

Instagramda İşletme Hesabı Açma

Eğer instagramı kullanan bir işletmeyseniz hesabınızı işletme hesabı olarak kullanmalısınız. Neden mi?

Çünkü Instagram işletme hesabı ile sayfanızın tüm verilerini görebilir, analiz edebilir ve o verilere göre sayfa stratejinizi belirleyebilirsiniz. Sayfanız ile ilgili birçok veriye ulaşabileceğiniz Instagram işletme hesabı, sizin marka sayfanızı doğru yönetebilmeniz için veriler sunar. Eğer bu verileri doğru okur ve iyi analiz ederseniz, hedef kitlenize daha çabuk ulaşabilirsiniz.

Instagram işletme hesabı açmak ve Instagram'da ticari hesap açmak aynı zamanda şirketinizin markalaşması içinde önemli bir adım.

Peki, Instagram işletme hesabı nasıl açılır?

Başlamdan önce eğer bir facebook hesabınız yoksa öncelikle bir facebook hesabı oluşturun çünkü lazım olacak. Eğer facebook hesabınız yoksa, Instagram işletme hesabından tam olarak yararlanamayacaksınız. Bu adımı tamamladıysanız, gelin adım adım Instagram işletme hesabı oluşturalım.

  • Instagrama giriş yapın. 
  • Profilinize gidin ve sağ üst köşeden ayarlar'a dokunun.
  • Ayarlardan hesap'a dokunun.
  • Profesyonel hesaba geçiş yap'a dokunun.
  • İşletme'ye dokunun.
  • İşletmenizin kategorisi ve iletişim bilgileri gibi detayları ekleyin.
  • Ve bitti'ye dokunun.

Evet, artık Instagram hesabınız bir işlerme hesabı. Bu aşamadan sonra yapacağınız her paylaşımla ilgili takipçileriniz hakkında istatistikler edinebilir ve gönderileriniz ile hikayelerinizin nasıl etkileşim kurduklarını görebilirsiniz.

Örneğin; İzmir'de ki Instagram takipçi kitlenizin yüzdesini ve yaş dağılımını görebilir, İzmir'de Instagram üzerinden sosyal medya reklamı verirken hangi yaş aralıklarını hedeflemeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.