m a s k e m e d y a
Instagram'da Hedef Kitle Daraltma

Instagram'da Hedef Kitle Daraltma

Şüphesiz ki günümüzde her marka için Dijital pazarlama faaliyetleri büyük önem taşıyor. Tabi bu alanda ilk sırada Instagram yer alıyor.

Instagram üzerinden dijital pazarlama faaliyetlerini yürüten her marka için bu platformu besleyecek en iyi kampanya ürünü sanıyoruz ki 'profil ziyareti' reklamı. Profil ziyareti kampanya türü Instagram Profilinizi beslemek için en iyi çözüm gibi görünebilir. Ancak Instagram'ın sunduğu kısıtlı hedefleme seçenekleri nedeniyle istediğimiz kitleye tam olarak ulaşmak ne yazık ki mümkün değil.

Instagram profilinizi ziyaret eden kullanıcılara yine profil ziyareti ile tekrar pazarlama yapmak, oluşturduğunuz bir hedef kitelede daraltma yapmak gibi çözümler Instagram uygulaması üzerinden çıkılan Profil Ziyareti gibi kampanyalarda mevcut değil.

Peki bu durum değiştirilebilir mi?

Cevabı evet :) ama tabiki Facebook Reklam Yöneticisinden. Şöyle ki Instagram üzerinden yayına aldığınız kampanyalar ve hedef kitleler, aynı zamanda Facebook Reklam Yöneticinize de yansır. Hedef kitlenizi Facebook Reklam Yöneticisi üzerinden düzenleyerek, Instagram hedeflemenizi de değiştirebilirsiniz.

Ne yapmanız lazım?

Bunun için bilgi bilgisayarınızdan reklam yöneticisi hesabınıza girebilir yada Facebook'un Reklam Yöneticisi mobil uygulaması üzerinden düzenleme yapabilirsiniz.

Eğer siz de markanızın dijital reklam verme kısmında sıkıntı yaşıyorsanız, İstanbul ya da İzmir ofisimizde sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.