m a s k e m e d y a
Instagram'da Canlı Yayın Dört Saate Çıkıyor!

Instagram'da Canlı Yayın Dört Saate Çıkıyor!

Instagram canlı yayınları ilk andan itibaren sevilerek kullanılan özelikler arasında. Pandemi nedeniyle epey popüler olan canlı yayın formatına Instagram'ın giderek daha fazla yatırım yaptığını söyleyebiliriz.

Bunların başında ise yayın süresi geliyor.  Instagram platform üzerinde yayın yapmayı ve daha sonra canlı yayın videolarını saklamayı kolaylaştıracak birtakım küçük değişiklikleri duyurdu.

Değişiklilerin başında ise artık kullanıcıların 60 dakikalık süreyle sınırlı olmaması geliyor. Beklenen ve istenen bir güncelleme olan canlı yayın süresi artık dört saat. Instagram kullanıcıları dört saate kadar canlı yayın yapabilecek ve kaydedebilecekler. Tıpkı hikayeler ve akış paylaşımlarında olduğu gibi kullanıcılar kendi canlı yayınlarını kişiye özel arşivlerinde görebilecekler. Üstelik yayın üzerinden 30 gün geçinceye kadar saklanacak. Ek olarak bu içeriği indirip başka bir yerde yeniden yayınlama fırsatı da bulabilecekler.

Bu genişletilmiş zaman penceresi dünya çapındaki Instagram kullanıcılarına sunulacak. Instagram bu güncelleme ile canlı yayın videolarının insanları uygulamada daha uzun süre tutmasını hedefliyor. Birçok farklı platform olmasına rağmen Instagram da yaptığı bu atılımla rekabette öne çıkmayı planlıyor.