m a s k e m e d y a
Instagram'a Yenilik Geldi :)

Instagram'a Yenilik Geldi :)

Instagram uzun zamandır hiçbir yenilik yapmadığı paylaşım şekli olan 'Carousel' yani 'Kaydırmalı' paylaşım şekline yeni bir özellik getirdi. Hadi beraber inceleyelim :)

Öncelikle Instagram Carousel (kaydırmalı) Paylaşım Nedir?

Kaydırmalı posy ya da diğer adıyla bilinen carousel gönderiler, çoklu fotoğraf paylaşmayı sevenlerin en favori seçeneği. Akışınıza tek görsel ya da video eklemek yerine birden fazla fotoğraf veya video eklemenize izin veren paylaşım şekline Carousel (kaydırmalı) Paylaşım diyoruz.

Sosyal medyadaki tüm özellikler gibi kaydırmalı postlarında sağladığı bazı faydaları var :) Öncelikle kullanımı çok basit ve süreci hızlandırıcı. Arka arkaya tek tek görsel ya da video paylaşmak yerine tek seferde 10 tane görsel ya da video paylaşımı yapabiliyorunuz.

Şimdi gelelim bu özelliğe gelen yeniliğe. Instagramınıza giriş yaptığınızda Carousel (kaydırmalı) Paylaşım yaptığınızda göreceksiniz ki paylaşımınız akışta kendiliğinden ikinci, üçüncü, dördüncü fotoğrafa doğru değişecek. Bildiğiniz gibi bu özellik gelmeden önce Carousel (kaydırmalı) Paylaşım yaptığınızda kişiler sizin eklediğiniz diğer fotoğrafları görebilmek için kendileri görseli sola doğru kaydırıyordu. Instagram'a yeni gelen bu yenilikle buna gerek kalmadı.

Instagram bu yeniliği getirerek kullanıcıların Carousel (kaydırmalı) Paylaşım yapmaya yöneltmek ve Carousel (kaydırmalı) Paylaşım etkileşim değerlerini artırmayı planlıyor.

Bakalım bu yöntem Carousel (kaydırmalı) Paylaşım etkileşimlerini olumlu yönde etkileyecek mi :)