m a s k e m e d y a
Instagram'a Yeni Giriş Ekranı Geliyor

Instagram'a Yeni Giriş Ekranı Geliyor

Instagram, son zamanlarda yeniliklerini duyurmaya doyamıyor. Şimdi sıra Instagram giriş ekranında :)

Instagram yeni giriş ekranını üç yeni tasarımda deniyor. Test edilen bu üç yeni tasarım, uygulamanın biraz daha kalabalık hale gelmesine yol açabilir gibi görünüyor.

Instagram yakın zamanda Reels özelliğini duyurmuştu. Şimdi ise Instagram, giriş ekranına yeni alışveriş ve Reels bölümleri eklemeye yönelik testlere başladı. Instagram bu konuda 'uygulamayı kullanan insanları ve içerik oluşturucuları, videoları ve alışverişi temsil eden üç tasarımı' ortaya çıkardı.

Instagram benzer bir yeniliği Brezilya, Hindistan, Almanya ve Fransa'da deniyordu. Şimdi bu son testte alışveriş bölümünü de belirli kullanıcılara açıldığı anlaşılıyor.

Instagram yaptığı bu yenilikle Reels'i ve alışverişi ön plana çıkarıyor. Yeni düzenlerden birinde Reels, Gezinti (Explore) sekmesinin yerini alıyor. Alışverişin yerini ise 'Aktivite' bölümü alıyor. Bir başka tasarımda ise (Giriş, Gezinti, Reels, Alışveriş, Aktivite ve Profil) alt çubuğa taşınıyor.

Böyle değişikliklere ihtiyaç var mı tartışılır ama bizce Instagram'ı daha karışık bir hale getirecek gibi duruyor. Görünen o ki Facebook'un Instagram üzerindeki etkisi güçlendikçe uygulamanın arayüzü, Facebook'un birkaç sene önceki şişkin uygulamasına benzemeye başlayacak... :(