m a s k e m e d y a
Instagram Uçtan Uca Şifreleme Özelliği Nedir?

Instagram Uçtan Uca Şifreleme Özelliği Nedir?

Instagram kullanıcılarını sevindirecek bir yenilik ile geliyor!

Instagram, güvenlik alanında kullanıcılarını sevindirecek bir özelliği test etmeye başladı! Sosyal medya devi, hem güvenliği hem yeniliği yakından takip ediyor. Bu yüzden sık sık yeni özellikler getirerek kullanıcılarına daha iyi ve güncel bir deneyim sağlamaya çalışıyor. Sosyal medya platformunun Uçtan Uca Şifreleme özelliğini bazı kullanıcılarında test etmeye başladığı ortaya çıktı.

Instagram uçtan uca şifreleme özelliği nedir?

Sosyal medya devi Instagram, kullanıcılarının güvenli deneyim yaşamasına önem veriyor! Bazı sayfalarda test edilmeye başlayan yenilikte Instagram'ın Sohbet Ayarları kısmında Uçtan Uca Şifreleme'nin yer aldığı görünüyor. Uçtan Uca Şifreleme, iki tarafın karşılıklı olarak kullandığı bir sistem. Bu sistemi kullanan hesapların mesajları yer aldıkları platform dahil kimse tarafından okunamaz ve dinlenemez.

Instagram, yakın zamanda mesaj kutusunun arayüzü değişmişti. Ek olarak Yayın Sohbetleri adı altında yeni bir özelliği de test etmeye başladı. Bu özellik adından da belli olduğu gibi kişilerin görüntüleri olmadan sadece sesleriyle canlı yayın yapmalarını sağlayacak. Yayın sohbetleri, Twitter'da yer alan Space özelliği ile benzerlik gösteriyor.

Instagram'ın yeni Uçtan Uca Şifreleme özelliğini heyecanla bekliyoruz.