m a s k e m e d y a
Instagram, Şüpheli Hesaplardan Kimlik Doğrulaması İsteyecek

Instagram, Şüpheli Hesaplardan Kimlik Doğrulaması İsteyecek

Instagram güvenlik kurallarını artırıyor. Her geçen gün kendini olumlu yönde geliştiren Instagram'dan bir adım daha.

Facebook, kendisine bağlı olan platformlardan troll aktiviteleri, botları ve manipülasyon çalışmalarını durdurmak için yoğun bir çaba sarf ediyor. Bunun başında da en çok kullanılan sosyal medya platformu Instagram geliyor.

Instagram, son dönemlerde botlarla ve manipülatif gruplara karşı ciddi bir çalışma içerisine girdi. Facebook'a ait olan platform, artık bazı kullanıcılarından doğrulama istemeye hazırlanıyor.

Peki Instagram bu tür bir isteği hangi hesaplara gönderecek?

Firmadan yapılan açıklamaya göre bu tür bir istekte bulunulacak hesaplar 'potansiyel olarak asılsız davranışlarda'  bulunmuş olanlar arasından seçilecek. Diğer kullanıcılar bu durumdan etkilenmeyecek.

Yeni dönemde şüpheli görünen hesaplardan kimlik doğrulaması istenecek. Yeni düzenlemenin sıradan kullanıcıları etkilemeyeceği vurgulandı.

Instagram'da kimlik doğrulamazsanız ne olur?

Instagram, sizin ya da markanızın hesabınızı şüpheli gördü ve kimlik doğrulaması istedi. Sizde kimlik doğrulaması yapmadınız diyelim. İşte o zaman sayfanız tehlikede diyebiliriz.

Kimlik doğrulaması yapmazsanız, Instagram gönderilerinizi daha alt sıraya alabilecek, etkileşimlerinizi kısıtlayabilecek veya hesaplarınızı tamamen askıya alabilecek.

Bu gelişme ile önümüzdeki dönem bazı kullanıcılar için zor geçecek gibi...