m a s k e m e d y a
Instagramda Satış Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Instagramda Satış Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Instagramda satış yapmakla ilgili aklınızda bir çok sorunun olması normal. Değişen satış algısı, tüketici alışkanlıkları, rakabetin artması, doğru marka konumlandırması v.b gibi konular aklınızı bulanıklaştırıyor olabilir ama inananın bu sular o kadar da bulanık degil.

Başlamadan isterseniz aklınızdaki soruları sizin yerinize biz sıralayalım. Instagramda satış yapmak için gerekenler nelerdir, instagramda satış nasıl yapılır, instagramda ticari hesap açma, instagram reklamları nasıl yapılır, doğru hedef kitle nasıl bulunur, instagramda satışı arttırmak için yapılması gerekenler nelerdir, instagramda satış yapmanın püf noktaları nedir gibi merak ettiğiniz soruları da ilerleyen zamanlarda blogumuzda cevaplayacağız.

Öncelikle Instagramda satış yaparken dikkat edilmesi gerekenlerden başlayalım.

Birinci ve en önemli özelliklerden biri Instagram hesabınız kurumsal nitelikli olmalı. Yani INSTAGRAM SAYFANIZI İŞLETME PROFİLİ olarak kullanmalısınız.

İkinci önemli noktası görsellerin kalitesi. Unutmamalısınız ki INSTAGRAM GÖRSELLER ÜZERİNE ODAKLANMIŞ BİR SOSYAL MEDYA PLATFORMU. Dolayısıyla ürün görsellerinizin kalitesinin iyi olması önemli.

Üçüncü dikkat edilmesi gereken konu PAYLAŞIMLARIN ALTINA GELEN YORUMLARA MUTLAKA DÖNÜŞ YAPMANIZ. Siz instagram sayfanızı ziyaret eden kişilere ne kadar ayrıcalıklı olduklarını verdiğiniz cevaplarla ve yaklaşımınızla hissettirirseniz, onlarda o kadar markanızı / ürününüzü benimserler.

Dördüncü konu TEK SOSYAL MEDYA MECRASINDA KALMAYIN. Facebook, Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarıyla sayfanızı destekleyin.

Beşinci önemli konu tabiki INSTAGRAM REKLAMLARI. Rekabetin acımasız olduğu günümüzde reklamı asla  ertelemeyin. Bütçenize göre doğru optimizasyonla hedef kitlenize düzenli reklam çıkmaya özen gösterin.

ve son nokta ise INSTAGRAM REKLAM KAMPANYALARI düzenleyin. Sosyal medya etkileşimi almak daha fazla kişinin sayfanızı görüntülemesini sağlayacaktır. Sayfa ne kadar aktif olursa hedefine ulaşması da o kadar çabuk olur.