m a s k e m e d y a
Instagram Reels'ta Reklam Dönemi Başladı

Instagram Reels'ta Reklam Dönemi Başladı

Beklenen haber Instagram'dan geldi. Dört ülkede sürdürülen deneme sürecinin ardından Instagram Reels'ta reklam dönemi başladı.

Reels reklamlarının nasıl olacağını beraber inceleyelim.

Instagram'ın kullanıcılarına kısa video hazırlama ve paylaşma olanağı sunduğu Reels'ta reklamlar, Hikayeler'e benzer şekilde, tam ekran ve dikey formatında olacak.

Reklamlar, kullanıcıların Reels içerikleriyle karşılaşabilecekleri Reels sekmesi, Hikayeler, Keşfet ve Akış alanlarında görünebilecek. Süre sınırı 30 saniye olarak belirlenen reklamlar için beğenme, oynatma, kaydetme ve paylaşma seçenekleri olacak.

Konuya dair açıklamasında Reels'ın yeni içeriklerinin keşfedilmesi için iyi bir seçenek olduğunu, haliyle reklamlar için de uygun olduğunu belirten Instagram COO'su Justin Osofsky, insanların çoktandır eğlendikleri bu evrende büyük ya da küçük tüm markaların yeni formattan yararlanabileceğini söyledi.

Reels reklamları ilk olarak Hindistan, Brezilya, Avustralya ve Almanya'da denenmiş, ajans ve markalardan olumlu geri bildirimler almıştı. Şimdiki süreci ise merakla takip edeceğiz.