m a s k e m e d y a
Instagram Masaüstü Güncellendi!

Instagram Masaüstü Güncellendi!

Instagram'dan kasım ayında da güncellemeler hızla devam ediyor. Bildiğiniz gibi Instagram, mobil uygulama üzerine kuru bir uygulama. Doğal olarak bugüne kadarki tüm yatırımlar mobil uygulama üzerine yapıldı. Hatta ipin ucu o kadar kaçti ki, Instagram uzun yıllar boyunca masaüstünden doğru düzgün kullanılmadı.

Instagram Yöneticisi Mosseri, geçtiğimiz gün, masaüstü versiyonu güncellediklerini duyurdu! Bu haberle birlikte tasarım tamamen değişti. Bu değişiklikle beraber daha modern oldu. Hadi detaylara beraber bakalım.

Mosseri'nin duyurusuna göre artık birçok kullanıcı Instagram masaüstü versiyonundan paylaşımlar yapmaya başladı. Bu bilgiden yola çıkarak yeni güncelleme şöyle;

  • Instagram'ın masaüstü verdiyonu hazırlandı.
  • Daha sade ve basit bir tasarım yapıldı.
  • Kullanıcı deneyimi iyileştirildi ve kullanım kolaylığı üzerinde çalışmalar yapıldı.

Instagram masaüstü tasarımı artık daha sade, şık, ve modern oldu. Instagram'ın masaüstü versiyonunda video ve fotoğraflar artık daha büyük görünüyor. Bu sayede kullanıcılara tam ekran gezinme deneyimi yaşatıyor. Bu durumda kullanıcıların Instagram'ın masaüstü versiyonunda daha fazla vakit geçirmesini sağlıyor.

Bütün bunlara ek belkide en güzel haber olarak Post ve Reels paylaşmak da artık çok kolay!

Bildiğiniz gibi eskiden post ve video paylaşımı esnasında birçok hata mevcuttu. Instagram bu hataları ortadan kaldırarak, masaüstü versiyondan kullanıcıların artık kolaylıkla paylaşımlar yapabilmesine imkan tanıyor.

Instagram'ın artık masaüstünde de oldukça kolay ve hızlı kullanılabiliyor olması, kullanıcıların platformu masaüstünde kullanım oranını artıracağını düşünüyoruz. İlerleyen dönemlerde masaüstü versiyonuna daha fazla özellik eklenecek gibi görünüyor.