m a s k e m e d y a
Instagram Küçük İşletme Desteği Nedir?

Instagram Küçük İşletme Desteği Nedir?

İçerisinde bulunduğumuz bu zor dönemde, küçük işletmeler de zor dönemlerden geçiyor. Uzun zamandır kapalı olan dükkanlar bir çok konuda zorlanıyor. Böyle bir dönemde beklenen duyarlı davranış Instagram'dan geldi.

Instagramın başlattığı 'Küçük İşletme Desteği' etiketi, bu zor dönemde corona virüs sebebiyle zarar görmüş küçük işletmeler için ufak da olsa destek sağlamayı amaçlıyor.

Peki Instagram küçük işletme desteği nedir? Instagram küçük işletme desteği nasıl çalışır? Gelin beraber inceleyelim.

Instagram hikayeler kısmına 'Küçük İşletme Desteği' bölümü eklendi. Bu 'Küçük İşletme Desteği' çıkartması ile istediğiniz küçük işletmenin Instagram adresini eriketleyebilirsiniz. Böylelikle etiketli paylaşımınız en ön sırada görünür.

Instagram bu etiket ile zarar görmüş işletmeleri destekleyen paylaşımların daha çok kişi tarafından görülmesini hedefliyor. Aynı zamanda Instagram, küçük işletmelere destek olmak amacıyla sipariş, bağış ve hediye kartlarını kullanıcılarına sunuyor.

Sosyal medyanın geniş kitlelere ulaşma hızını artık hepimiz biliyoruz. Böyle bir uygulamanın etkisini ise zaman içerisinde göreceğiz.

Umarız bu zor günler çabuk geçer ve yine sosyal medyanın güzel yeniliklerini  İstanbul ve İzmir şubemizde kahvelerimizi içerken yüzyüze konuşuruz.