m a s k e m e d y a
Instagram Hiyake Sayınını Azaltacak!

Instagram Hiyake Sayınını Azaltacak!

Sosyal medya devi Instagram'dan beklenmedik bir güncelleme geliyor. Instagram art arda paylaşım yapan kullanıcılar için Hikaye Kısıtlama özelliğini test etmeye başladı! Gelin detaylara beraber göz atalım.

Instagram içerik üreticilerini üzecek yeni bir özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Instagram üç adetten fazla hikaye paylaşan kullanıcılarının paylaşımlarını artık arka arkaya göstermeyecek. Platform, üç adet hikayeden sonra devamını izlemek isteyenler için 'Tümünü Göster' adlı bir seçenek sunacak.

Şu anda instagram kullanıcılarının art arda 100 adet hikaye paylaşmasına izin veriyor. Yeni özellikte bu sayıyı değiştirmiyor ancak üç hikayeden sonrası için 'Tümünü Göster' adlı bir seçenek sunmaya hazırlanıyor. Güncelleme geldiğinde artık üç hikayeden sonrası için 'Tümünü Göster' butonuna dokunmak gerekecek ya da otomatik olarak bir sonraki kişinin hikayelerine atlayacak.

Buradan da anlayacağımız gibi bir şekilde herhangi bir kullanıcının paylaştığı dördüncü hikayenin izlenme sayısı da düşük olacak :(

Instagram'ın bu yeniliği bazı içerik üreticilerini çok üzecek olasa da bazı kullanıcıların bu habere sevineceğini düşünüyoruz. Çünkü sizlerin de tahmin edeceği gibi çok fazla arka arkaya hikaye paylaşımı yapan kullanıcılar, bazen takipçilerini rahatsız edebiliyor.

Henüz test aşamasında olan Instagram Kısıtlama özelliğinin ne zaman geleceği ise şu anlık belli değil.