m a s k e m e d y a
Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Özelliği Geldi

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Özelliği Geldi

Ve yine bir yenilik ve yine Instagram. Gün geçmiyor ki Instagram'a yeni bir özellik gelmesin. Yaklaşık bir yıldır dünyanın çeşitli bölgelerinde aktif şekilde kullanılan Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği Türkiye için de aktif hale geldi ve tabiki bu yüzleri güldürdü.

Düne kadar hikayesinde müzik etiketi kullanan kullanıcıların (yurt dışında yaşayan insanlar)  hikayelerine girince 'Bu bölgede kullanılamaz' uyarısıyla karşılaşıyordu ama artık bu özellik aktif.

Peki nedir bu müzik etiketi?

Hikayenize eklediğiniz görselin arka planında çalmasını istediğiniz müziği/sanatçıyı seçebileceğiniz bir özellik. Dilerseniz seçtiğiniz şarkının sözlerinin ekranda çıkmasını da sağlayabilirsiniz. Bu arada şarkı sözü akarken çıkacak yazının fontunu ve rengini dilediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

Türkiye'ye Neden Geç Geldi?

Aslında bunun yanıtı gayet basit; telif...

Instagram öncelikle Türkiye'de sevilen şarkıların telif haklarını aldı sonra da Türkiye için hazır hale getirdi. Bize de keyifle kullanmak kaldı. Covid-19 yüzünden evlerde olduğumuz bu dönemde yeni ve keyifli özelliklerin daha çok eklenmesi dileğiyle...

Biliyoruz ki bu dönemde İzmir'in kordonunda gezmemek, İstanbul'un bağdat caddesinde olmamak zor ama evde kalmaya ve hem kendimizi hem çevremizi korumaya devam... #evdekal