m a s k e m e d y a
Instagram Hikayeleri 60 Saniyeye Çıkıyor!

Instagram Hikayeleri 60 Saniyeye Çıkıyor!

Yine bir yenilik ile karşınızdayız :) Bu yenilikte tabiki son zamanlarda kendini ve özelliklerini yenilemekten vazgeçmeyen Instagram ile ilgili.

Çoğumuz Instagram'ı gün içerisinde yoğun şekilde kullanıyoruz. Instagram'ın en çok hangi özelliği kullanılıyor diye sorarsanız, size 'Hikayeler' özelliği diyebiliriz. İşte bu yenilikte tam da bu konuyla ilgili.

Bildiğiniz üzere Instagram hikayelerinde 15 saniyeye kadar videolar paylaşılabiliyor. Instagram'dan gelen açıklamaya göre ilerleyen dönemde hikayelerde 60 saniyeye kadar paylaşım yapılmasına izin verecek. Özellikle şu anda ufak bir kullanıcı grubunda test aşamasında!

Instagram yetkilisi Paluzzi tarafından yapılan paylaşıma göre bu özellik Instagram uygulamasına entegre edildi. Özellik şu an bazı sayfalarda aktif.

Yapılan hikayelerdeki saniye artışı ile alakalı verilerin etkili olduğunu düşünüyoruz. Çünkü insanlar her geçen gün online platformlarda daha çok vakit geçiriyor ve video içerik izleme sürelerinde ciddi artış yaşanıyor.

Bu durumun farkına varan Instagram, önce canlı yayınlar yapan kullanıcılara ödemeler dağıttı. Reels'ın süresini 60 saniyeye çıkardı. Ardından Instagram TV özelliği ile video paylaşımlarının süresini uzattı. Kullanıcılardan olumlu tepkiler alan Instagram, şimdi de Hikayelerin süresini 60 saniyeye çıkarmak için test yapıyor.

Sanıyoruz ki 2022 daha çok video içerikleri ile dolu bir yıl olacak. Planlarınızı buna göre yapın deriz ;)