m a s k e m e d y a
Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Yüklenebilecek Mi?

Instagram'a Bilgisayardan Fotoğraf Yüklenebilecek Mi?

Sosyal medya ile yakından ilgilenenler bilirler ki bilgisayardan Instagram'da paylaşım maalesef ki yapılamıyor. Bu konu uzun süredir gündemde olan ve çokça şikayet alan bir konu. Tabi Instagram bu konuya duyarsız kalmadı.

Hatırlayacağınız üzere geçen yıl (2020) Nisan ayında Instagram'ın web sürümüne DM özelliği gelmişti. Bilgisayardan DM özelliğinin ardından Instagram şimdi de masaüstünden fotoğtraf paylaşımını olanaklı kılacak bir güncelleme üzerine çalıştığını duyurdu.

Bu arada minik bir dip not :) IGTV içeriklerini masaüstünden /bilgisayardan paylaşmak hali hazırda mümkün. Sadece fotoğraf, video, reels, hikaye gibi içerik paylaşımları masaüstünden yapılamıyordu ama artık yakın zamanda fotoğraf paylaşımı mümkün olacak.

Bu gelişme aynı zamanda akıllara şunu da getiriyor. Belki yakın zamanda tüm Instagram aksiyonları bilgisayar üzerinden yapılabilecek.

Peki yapılacak güncellemeyle birlikte Instagram'a masaüstünden nasıl fotoğraf yüklenecek?

Instagram'a bilgisayardan fotoğraf yüklemek için Instagram hesabınıza masaüstü cihazınızdan giriş yapmanız gerekiyor. Sonrasında sağ üst köşede yer alacak olan Direk Mesaj ile Keşfet butonları arasındaki Oluştur ikonuna tıklamanız gerekli.

Paylaşım yapmak için bilgisayarınızdan seçtiğiniz görselin önce boyutunu ayarlıyoruz. Sonra fiiltre ve ışık ayarlarını düzenliyoruz. Son adım ise açıklama, etiketler, konum gibi detaylar oluyor.

Evet artık heyecanla Instagram'ın bu özelliğinin test aşamasından çıkarıp herkese açılmasını bekliyoruz. Gelişmeler için blog yazılarımızı takip etmeyi unutmayın!