m a s k e m e d y a
Google'da Üst Sıraya Nasıl Çıkarsınız?

Google'da Üst Sıraya Nasıl Çıkarsınız?

Markalar için bulunduğumuz çağın en önemli sorusu; Google'da Üst Sıraya Nasıl Çıkabiliriz? :) Bu sorunın cevabına geçmeden önce biraz Google'ın çalışma mantığını anlamaya ne dersiniz?

Anlık olarak milyonlarca insan tarafından kullanılan Google, 4 Eylül 1998’de Stanford Üniversitesi’nde doktora yapan Sergey Brin ve Larry Page tarafından kuruldu. Bugün dünyanın en değerli ve en prestijli şirketleri arasında yerini aldı.

Google arama motorunda klasik bir arama yaptığınızda, bunlara karşılık gelebilecek binlerce web sayfası bulabilirsiniz. Google bunları belli bir tekniğe göre bulur ve sıralar.

Peki bu sıralamada sizin markanız nasıl ilk sayfa yer alır?

Sürekli güncellenen, değişen ve gelişen Google algoritmalarına ayak uydurmanız birinci şart. Bunun için ciddi bir bilgi birikimi, deneyim ve disiplin gerekiyor. Zamanınız ve teknik bilginiz varsa siz de SEO yapabilirisniz.

Başlangıç için en önemli konulardan biri ilgi çekici ve kaliteli içerikler hazırlanması. Ne kadar kaliteli bilgi paylaşırsanız, sayfanız o kadar etkin olur. Web sayfanızda blog yazmanızda diğer bir önemli etken. İşinizle, markanızla ilgili yazacağınız her yazı size Google algoritmasında artı puan kazandıracaktır. Üçüncü önemli detay ise tasarım trendlerine dikkat etmek. Güncel konuları takip edip gerekli revize veya eklemeleri düzenli olarak yapmak.

Bütün bunların yanında markanızı Google'da üst sıraya çıkarmak için tabiki en doğru yol bir Seo Uzmanı ile çalışmanız olur. Böylelikle markanız emin ellerde ve sağlam adımlarla ilerler.