m a s k e m e d y a
Facebook Artık Sosyal Medyadan Fazlası!

Facebook Artık Sosyal Medyadan Fazlası!

Facebook kendi sınırlarını aşma yolunda!

Facebook ne kadar olumsuz olay yaşarsa yaşasın merak uyandırmya devam ediyor.

Facebook'un adı bir süredir davalar ve veri ihlalleriyle anılsada merak uyandırmaya devam ediyor. Planlarını hep gelecek üzerine kuran Facebook, uzun zamandır sanal gerçeklikliğe yatırım yapıyor. Bu konuyla ilgili Oculus'u satın alan firma, metaverse kavramını gündeme getirmesiyle iyice merakları üzerine taopladı.

Connect etkinliğinde metaverse ile inşa etmeyi planladıkları dünyadan bahseden Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, izleyicileri adete bir bilim kurfu senaryosuyla karşı karşıya bıraktı. Gözlükler aracılığıyla bağlanabildiğimiz, konserlere gidip alışveriş yaptığımız, arkadaşlarımızla buluştuğumuz ve sörf bile yapabildiğimiz metaverse; gelecekte hayatımızın ciddi bir alanını kaplayacak. Facebook mühendisleri henüz yüzde yüz gerçekçi bir dünya için önlerinde çok vakit olduğunu söylesede temelleri çoktan atılmış gibi görünüyor.

Facebook, artık bir sosyal medyadan fazlası!

Sanal gerçeklik (VR), artırılmış gerçeklik (AR), ve karma gerçeklik (MR) kavramları ilerleyen yıllarda daha çok hayatımızın bir parçası olacak. bu yenilikler sadece arkadaşlarımızla buluşmak, oyun oynamak için değil sağlık ve eğitim alanında da büyük katkı sağlayacak gibi. Özellikle pandemi ile birlikte hayatımıza giren hibrit çalışma ve uzaktan çalışma gibi kavramlar da Facebook'un sanal gerçeklik gözlükleriyle yeni bir boyut kazanabilir.