m a s k e m e d y a
Sosyal Medya'nın 2019 Verileri 2. Bölüm

Sosyal Medya'nın 2019 Verileri 2. Bölüm

Sosyal medya mecrası olan instagram 'Instagram Shopping' adı altında beyaz nokta ile işaretleyip ürünlerin fiyatlarının görünmesini kitlelerin beğenisine sundu. Bu özellik ile görselin üzerine tıklayarak Instagram içerisindeki fiyat bilgisi ve ürün görseli içeren sayfaya yönlendiriliyorsunuz. Satın almak için ise platform sizi web sitesine yönlendiriyor.

Sosyal medya kullanıcıları için önemli bir adım olan 'Instagram Shopping' iyi de bir geri dönüş alıyor.

Instagram üzerinden satış yapan markalar artık ürünlerinin fiyatlarını tek tek dm'den cavaplamak zorunda kalmayacaklar. Tabi bunun için biraz da teknik bilmek gerekiyor çünkü ürünlerin fiyatlarını çekebilmek için facebook'ta bir katalog oluşturmak gerekiyor.

Bir diğer yeni gelişen alan ise Arttırılmış Gerçeklik. Arttırılmış gerçekli, e-ticaretin yeni gelişen bir alanı. Hem mağaza hem online kanallarda AR teknolojisiyle ürün denemeyi mümkün kılan bir yöntem. Şuan basit halleri ile uygulansalar bile ileride çok keyifli bir şekle dönüşecekleri kesin.

Ve tabiki Drone'lar... Amazon ve Apple'ın öncülüğünde test uygulaması başlatan drone teslimatlar, belli ki gelecek yıllarda saha sık konuşulacak. Bir çok konuda işimizi kolaştıracak olan drone'lar ülkelere göre sivil havacılık güvenlik uygulamaları çerçevesinde bazı engellere takılabilir.