m a s k e m e d y a
Dekorasyon Sektöründe Sosyal Medya Yönetimi

Dekorasyon Sektöründe Sosyal Medya Yönetimi

Gün geçmiyor ki sosyal medyanın yönetiminin önemi markalar için artmasın. Bunun tabiki birçok sebebi var. En önemlilerinden biri ise sosyal medya mecralarına gelen kullanışlı ve markalara avantaj sağlayan yazılımsal güncellemeler. Bu güncellemeler sayesinde markalar hedef kitlelerine istedikleri gibi ulaşabilir ve hedef kitleleri hakkında da birçok bilgiye sahip olabilirler. Tabiki bu da markalar için sosyal medyayı vazgeçilmez kılan sebeblerin başında geliyor.

Örneğin; Dekorasyon sektörünü ele alalım. Maske Medya Sosyal Medya Ajansı olarak hem İstanbul hem de İzmir'de sosyal medya sayfa yönetimi yaptığımız dekorasyon sektöründe markalarımız var. Hedef kitlerine göre hepsinin farklı paylaşım tarzı ve hitap şekli var. Buradaki en önmeli kriter hedef kitlelere göre sosyal medya mecra seçimi.

Peki, dekorasyon sektöründe sosyal medya yönetimi ve mecra seçimi nasıl olmalı?

  • Görselliğin ön planla olduğu bir sektör olan dekorasyon sektörü mutlaka Instagram'da bulunulmalı. Ek olarak hedef kitlesine göre pinterest ve diğer mecralarda eklenebilir.
  • Paylaşılan görsellerin ilk görüşte dikkat çekici olması doğru hedef kitleyi yakalamak açısından önemli. Bunun için profesyonel iç mekan ya da ürün fotoğrafçılarıyla çalışmak iyi sonuç almanızı sağlar.
  • Dekorasyon sektöründeki markanın ürün içeriği, kalitesi, sunuş şekli ve hedef kitlesi sayfanın aktif gün ve saatini belirlemede yardımcı olur.
  • Farklı zevklere sahip kişilerin sizi takip edeceğini unutmamalı ve paylaşımlarda görseller doğru bir açıda tutulmalıdır.
  • Markanızı diğer dekorasyon sektöründeki markalardan ayıracak tasarımsal çalışmalar varsa mutlaka ön planda onlar paylaşılmalı.
  • Müşteri memniyetleri ve paylaşımlarının sayfada yer almasının önemli olduğu unutulmamalı.
  • Farklı tasarımlar, orjinal detaylar ve yaratıcı dekorasyonlar sayfanın olumlu yönde etkileşim almasına yardımcı olur.
  • Sayfa etkileşiminde paylaşılan içeriklerin özgün ve markaya ait olması da önemli bir etkendir.
  • Ek olarak; marka iyi analiz edilip dekorasyon sektöründe sosyal medya yönetimindeki belirttiğimiz maddelere dikkat edilirse, hem takipçi sayısında hem de marka bilinirliğinde bir artış olacaktır.

Eğer dekorasyon sektöründe markanızı doğru konumlandırmak isterseniz, İstanbul ve İzmir'de bulunan sosyal medya ajansımıza bekleriz.