m a s k e m e d y a
Corona Virüsü ile Hızlanan Dijitalleşme

Corona Virüsü ile Hızlanan Dijitalleşme

Corona virüsü ile hayatımızın hızla değişmeye başladığını heralde artık hepimiz fark etmiş durumdayız. Bu süreçte dijital çağda yaşama ve iş yapma biçimlerimiz kabuk değiştiriyor. Dışarılarda sosyalleşirken artık dijital ortamlarda, sosyal medya mecralarında sosyalleşiyoruz. 

Peki corona virüsü ile hayatımızda neler değişti?

Hiç kaçınılmazki en büyük değişiklik Dijitalleşme oldu, oluyor ve gelecek zamanlarda daha da olacak. Bir çok marka online satış'tan ilerlemeye başladı. Kıyafetten kozmetiğe, marketten kasaba, kuaförden spor salonlarına ve hatta okullara kadar artık herşey dijital'de.

Dijitalleşme süreci zaten kaçınılmazdı hepimiz için, ama corona virüsü ile hızı neredeyse on'a katlandı. Birden bire kendimizi online eğitim alırken veya online toplantı yaparken bulur olduk. Gelecekte olacağını düşündüğümüz dijitalleşmeyi şimdi yaşamaya başladık.

Bu hızlı geçiş sürecine nasıl adapte olunuruz orasını dünya ile beraber yaşayıp göreceğiz ancak bir kez daha sosyal medya mecralarında var olmanın ve oradan kitlelere kolaylıkla ulaşıyor olmanın farkını yaşadı markalar.

İlerleyen zamanlarda dijitalleşme gibi sosyal medya mecralarıda kabuk değiştirecek mi? Yeni özellikler eklenecek mi? Hep beraber göreceğiz ancak şu bir gerçek ki artık dijitallleşme süreci katlanarak hızlanacak. Burada yer alan markalarda bunun ayrıcalığını yaşayacak.