m a s k e m e d y a
Clubhouse, Android Uygulamasını Yayınladı

Clubhouse, Android Uygulamasını Yayınladı

Clubhouse sonunda beklenen adımı attı. Ses temelli sosyal ağ Clubhouse, bir süredir Android uygulaması için testler yapıyordu. Geçtiğimiz hafta bu kapsamda beta testlerini başlatan platform şimdi ise Android uygulamasını yayına aldı.

Bildiğiniz gibi bu senenin başında sadece iOS kullanıcılarının daveti ile üye olabildiği ses temelli sosyal ağ Clubhouse, bir süredir Andriod uygulaması için testler yapıyordu. Beta testlerini başlatan platform şimdi ise Android uygulamasını yayına aldı.

Clubhouse'un Android uygulaması ilk olarak ABD'de açıldı. Uygulama ilerleyen dönemlerde ilk başta İngilizce konuşulan ülkeler olmak üzere globalde de herkese açılacak.

Son verilere göre Clubhouse'un kullanıcı sayısı 10 milyonu aşmıştı. Android uygulamasının yayına alınmasıyla bu kullanıcı sayısının bir hayli artmasının beklendiğinin altı çiziliyor.

Clubhouse'un Andrid uygulamasının olmaması benzer işler yapan platformlar için de aslında bir avantajdı. Şimdi bu durum nasıl ilerleyecek, hangi kullanıcılar hangi platformları seçecek merakla bekliyoruz.