m a s k e m e d y a
Avatar'ların Çeşitliliği ve Kullanım Alanları Artıyor!

Avatar'ların Çeşitliliği ve Kullanım Alanları Artıyor!

Avatar hepimizin merak ettiği ve bir an önce içerisinde olmak istediği bir konu sanırız. Son günlerde yapılan güncellemeler ile Avatar çeşitliliğini ve kullanım alanlarını artıran Meta, yapılan değişikliklerin ayrıntılarını açıkladı.

Eski adıyla Facebook olan Meta, gün geçtikçe sosyal medya kullanıcılarının sanal gerçeklik algınısı geliştirmeye devam ediyor. Sanal dünya hepimizi yavaş yavaş içine alırken bu yeni dünyaya merakımızda giderek artıyor.

Sanal dünyadaki yansımalarımız olan Avatar'ların farklı sosyal mecralarla entegre bir şekilde işleyerek yaygınlaşması ise sanal gerçeklik algımızın en basit haliyle gelişmesini sağlıyor.

Meta, Avatar kullanımını yaygınlaştırmak istemesiyle geçtiğimiz yıllarda büyük atılımlara imza attı. VR'da avatar kullanım alanlarını artırarak ve Instagram'da Avatar kullanımını münkün hale getirerek insanların sanal dünyayla bir bütün olabilmelerini amaçlıyor. İnsanların 3D Avatar'larını Facebook, Messenger, Instagram Stories ve DM 'lerde kullanımına sunacağını duyuran Meta, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Meksika'daki kullanıcıların bu özellikleri yakın zamanda tam anlamıyla kullanabileceklerini açıkladı.

Şirket, insanların özgün bir şekilde benliklerini sanal ortamda daha iyi yansıtabilmeleri için Avatar'lara çeşitli özellikler eklenerek görünümlerinin iyileştirildiğini duyurdu.

Oluşturduğunuz Avatar'ı tüm platformlarda kullanabileceğiniz gibi, farklı platformlar için Avatar'lar da oluşturabilirsiniz. Eğer daha önce oluşturduğunuz bir Avatar varsa, yapılan bu güncellemeyle birlikte Avatar'ınız kendiliğinden 3 boyutlu bir hale gelecektir.