m a s k e m e d y a
Aksesuar ve Takı Sektöründe Sosyal Medya Yönetimi

Aksesuar ve Takı Sektöründe Sosyal Medya Yönetimi

Kozmetik sektöründen sonra kadınların en çok ilgi duyduğu sektörden biri de tabiki aksesuar ve takı sektörü. Eminiz bu sonuca siz de hiç şaşırmamışsınızdır.

Sosyal medya sayfa yönetimlerinde kadınlara yönelik olan sektörler gelişmelerini daha hızlı gerçekleştiriyorlar. Bunda özellikle instagramı kadınların daha aktif kullanmasının payı oldukça büyük. Peki, bu çoğunlukta olan kitleyi nasıl doğru yönlendirebiliriz?

Gelin, beraber aksesuar ve takı sektöründe sosyal medya yönetimi nasıl yapılmalı konusunu beraber inceleyelim.

Aslında aksesuar ve takı sektörü en zevkli, keyifli, renkli, alternatifli ve hareketli sektörlerden biri. Sayfa yönetiminin de aynı doğrultuda hareketli ve değişken olması gayet normal.

Öncelikle hedef kitlenizin kadın olduğunu ve bu yüzden beğeni, izlenme ve etkileşimlerde hep bir adım önde yarışa başlayacağınızı unutmayın.

Aksesuar ve takı sektörü için en dikkat edilmesi gereken şey fotoğraf. Ürününüzü ne kadar farklı sunarsanız, o kadar beğeni toplarsınız. O yüzden aksesuar ve takı sektöründe sosyal medya yönetimi yapacaksanız boş bir zemin üzerinden ya da estetik olmayan bir kareden uzak durun. Zaman içerisinde fark edeceksiniz ki ürününüz ne kadar güzel, elit, farklı ya da orjinal olursa olsun, görseliniz kötüyse maalesef başarı oranınız çok düşük olacak.

Her sektörde olduğu gibi aksesuar ve takı sektöründe de rakip analizi çok önemli ve değerli. Rakiplerinizi iyi analiz edin. Ürünlerini nasıl sunduklarını iyi inceleyin ama asla taklit etmeyin. Unutmayın sosyal medya canlı bir mecra ve sadece taklit ettiğiniz markayı yüceltirsiniz. Kendi markanızı değil.

Bir diğer konu özgün olmak. Aksesuar ve takı sektöründe sosyal medyada var olmak için daha çok enerji harcamanız lazım çünkü rakibiniz diğer sektörlere göre biraz daha fazla... O yüzden farklı olmak ilk şartınız olmalı. Hep şunu düşünün 'bu ürünü rakiplerimden farklı nasıl yansıtırım?' FARKLI OL!

Fotoğraf konusunda gerekirse profesyonel fotoğrafçılardan destek alın. İnanın bu sayfanızda fark edilecektir.

Aksesuar ve takı sekötründe sosyal medya yönetiminde influencer'larla çalışabilirisin. Eğer doğru kişileri bulursanız hem markanız için hem de sosyal medya sayfanız için güzel dönüşler sağlayabilirsiniz.

Hikaye paylaşımının özellikle bu sektörde etkili olduğunu unutmamakta fayda var.

Bu listeyi aksesuar ve takı sektöründeki markanın ürününe, hedef kitlesine ve marka duruşuna göre daha detaylandırabiliriz.

Eğer aksesuar ve takı sektöründe markanızı doğru konumlandırmak isterseniz, İstanbul ya da İzmir'de bulunan sosyal medya ajansımıza bekleriz.