m a s k e m e d y a
2023'te Instagram Hangi Konulara Odaklanacak?

2023'te Instagram Hangi Konulara Odaklanacak?

2023 çok hızlı bir girişle dijital platformlarda yeniliklerini hissettirmeye başladı. İlk duyuru ise Instagram'dan geldi.

Bildiğiniz gibi Instagram CEO'su Adam Mosseri, zaman zaman çeşitli platformlarda paylaşımlar yaparak şirketin odaklandığı noktaları ve uygulamalara eklenen yenilikleri kullanıcılara aktarıyor. 2023 ile ilgili Instagram'ın kararları da herkes tarafından merak ediliyordu. Adam Mosseri, şirketin 2023 yılında odaklanacağı konuları açıkladı.

Mosseri, 3 ana başlıktan söz etti. İnsanları daha yaratıcı olmaya teşvik etmek, sevdikleri içerikleri keşfetmelerini kolaylaştırmak ve insanlar arasında iletişimi kolaylaştırmak. Bu 3 konuya odaklandıklarını ve bu konularda çalıştıklarını belirtti.

2022 yılının başında videoya, mesajlaşmaya, şeffaflığa ve içerik üreticilerin daha fazla gelir elde edebileceklerine odaklandıklarını belirten Mosseri, bu alanda önemli adımlar atıklarını anlattı.

Kullanıcı sayılarının 2022'de 2 milyarı geçtiğini belirtten Mosseri, bunun kendilerine daha büyük bir sorumluluk yüklediğini belirtti.